Zatrzymany za posiadanie i sprzedaż amfetaminy

Prokurator zadecydował, że do czasu zakończenia postępowania mężczyzna będzie musiał stawiać się dwa razy w tygodniu na komisariacie (fot. Łukasz Piecyk)

Kryminalni z komisariatu na toruńskim Rubinkowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków i udział w ich obrocie. Może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

– W miniony poniedziałek, około godz. 10:30, kryminalni z komisariatu na Rubinkowie zatrzymali 30-latka podejrzanego o łamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – relacjonuje st. sierż Wojciech Chrostowski, z toruńskiej policji.- Funkcjonariusze już od pewnego czasu mieli podejrzenia, że to właśnie ten mężczyzna może łamać prawo.

Policjanci, w dniu zatrzymania, przeszukali mieszkanie mężczyzny na Osiedlu Na Skarpie. Tam zabezpieczyli pojemnik z białym proszkiem.

– Okazało się, że substancja po zważeniu miała blisko 40 gramów. Wstępne testy potwierdziły, że jest to amfetamina.
Zatrzymany 30-latek trafił do policyjnego aresztu. Materiały zebrane podczas śledztwa wskazują na to, że mężczyzna nie tylko posiadał znaczną ilość środków narkotycznych, ale brał udział w ich obrocie.

Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Prokurator zadecydował, że do czasu zakończenia postępowania mężczyzna będzie musiał stawiać się dwa razy w tygodniu na komisariacie w ramach tzw. dozoru policji