Zatrzymany za rozboje na ul. Gagarina i ul. Broniewskiego

Sprawca czynów zabronionych to 27- latek nie posiadający stałego adresu zamieszkania (fot. archiwum)

Mężczyzna podejrzany o dokonanie dwóch rozbojów został zatrzymany przed toruńską policję. Dzisiaj na specjalnym posiedzeniu w tej sprawie sędziowie zdecydowali, że 27- latek zostanie umieszczony w areszcie. Rozbójnik dokonał swoich czynów w warunkach tzw. recydywy.

Policjanci z toruńskiej komendy doprowadzili do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód sprawcę dwóch rozbojów.

– Do pierwszego z nich doszło 3 marca br. około północy, przy ul. Gagarina – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji. – Do 21 -letniego mieszkańca naszego miasta podszedł sprawca i uderzył go w głowę. Następnie z wewnętrznej kieszeni kurtki zabrał jego portfel wraz z dokumentami i kartą bankomatową.

Do kolejnego zdarzenia, doszło 8 marca bieżącego roku. Około godz. 23:00 tym razem 47- latek został zaatakowany przy ul. Broniewskiego w Toruniu . Wtedy jeszcze nikomu nieznany sprawca uderzył go w głowę i zabrał mu portfel z pieniędzmi.

Sprawca czynów zabronionych to 27- latek nie posiadający stałego adresu zamieszkania. Prokurator zdecydował się złożyć stosowny wniosek do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Sędziowie podzielili zdanie prokuratury i aresztowali go na najbliższe 3 miesiące. Teraz może mu grozić do 15 lat więzienia.