Zatrzymany za uprawię konopi

Fot. policja

Kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali 23-latka podejrzanego o łamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Funkcjonariusze w mieszkaniu odkryli plantację marihuany. Kilkunastu krzaków konopi doglądał zatrzymany na miejscu „plantator”. Prokurator zadecydował, że do zakończenia postępowania mężczyzna będzie objęty policyjnym dozorem. Może mu grozić do 10 lat więzienia.

W piątek policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu doprowadzili do prokuratury 23-latka podejrzanego o łamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyzna został zatrzymany dzień wcześniej przez policjantów zajmujących się walką z przestępczością narkotykową z toruńskiej komendy. 23-latek w swoim domu uprawiał marihuanę.

– Funkcjonariusze już od pewnego czasu mieli podejrzenia, że ten mężczyzna może łamać prawo – opisuje sierż. szt. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. – Podczas przeszukania mieszkania w jednym z pokoi funkcjonariusze odnaleźli nielegalną plantację konopi indyjskich oraz profesjonalne środki do uprawy roślin, oświetlenie i wentylatory wspomagające wzrost Na miejscu roślin doglądał 23-latek.

Kryminalni zabezpieczyli w sumie 10 krzewów. Sadzonki były we wstępnym etapie rozwoju, natomiast gdyby osiągnęły pełną dojrzałość to można by z nich wyprodukować ponad 200 gramów gotowego narkotyku. Oprócz tego mężczyzna miał blisko pół kilograma gotowego suszu roślinnego. Wstępne testy wykazały, że zawiera on marihuanę. Mężczyzna trafił prosto do policyjnej celi. Już usłyszał zarzut za uprawę konopi i posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Prokurator zadecydował, że 23-latek do czasu zakończenia postępowania będzie objęty policyjnym dozorem. Poza tym mężczyzna nie będzie mógł opuścić kraju.

Posted Under