Zatrzymany za włamanie do klubu przy ul. Świętego Ducha

Nastolatkowi postawiono łącznie siedem przestępstw

Do 10 lat więzienia grozi włamywaczowi, który został przyłapany „na gorącym” uczynku w jednym z klubów na ul. Świętego Ducha. Zabrał stamtąd kilka butelek z alkoholem i napojami.. 19-letniemu włamywaczowi policjanci śledczy udowodnili łącznie dokonanie siedmiu przestępstw.

Do zatrzymania 19- latka doszło w niedzielę, 15 grudnia, około godz. 8.00. Mężczyzna włamał się do jednego z lokali przy ul. Ducha Świętego w Toruniu. W pomieszczeniu załączył się system alarmowy, który nie był słyszalny dla złodzieja. Zaalarmowany dyżurny policji wysłał tam patrol pieszy, który był w pobliżu. Na miejsce dojechała także ochrona obiektu. Okazało się, że funkcjonariusze przyłapali złodzieja na gorącym uczynku. Po zabraniu kilku butelek z alkoholem i napojami zbierał się właśnie do wyjścia. Cały odebrany mu towar wart był kilkaset złotych. Natychmiast został zwrócony właścicielowi.

Kryminalni przeanalizowali wcześniejsze zgłoszenia. Okazało się, że wytypowali kilka zdarzeń o podobnym charakterze, które pasowały do sposobu działania tego samego sprawcy.

Podejrzany 19-latek z ust policjantów śledczych usłyszał łącznie siedem zarzutów. Pomimo młodego wieku był już wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków.

Teraz nastolatkowi może grozić do 10 lat więzienia.