Zatrzymany za włamanie i kradzież papierosów

W marcu 2013 roku właściciel jednego z obiektów zgłosił włamanie i kradzież papierosów (fot. Łukasz Piecyk)

Zarzut włamania do hurtowni papierosów usłyszał 25-latek z osiedla Kościuszki w Toruniu. Jego zatrzymanie to efekt pracy kryminalnych i policjantów walczących z przestępczością gospodarczą toruńskiej komendy. Policjanci nie wykluczają jednak dalszego rozwoju tej sprawy.

– W poniedziałek policjanci z Wydziału Kryminalnego współpracując z kolegami z Wydziału dw. z Przestępczości Gospodarczą toruńskiej komendy dzięki swoim ustaleniom wytypowali i zatrzymali 25- letniego mężczyznę – poinformowała podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik toruńskiej policji. – Zarzucono mu kradzież z włamaniem do jednej z toruńskich hurtowni papierosów. Policjanci zajmowali się tą sprawą od marca tego roku.

W marcu 2013 roku właściciel jednego z obiektów zgłosił włamanie i kradzież papierosów. Policjanci od momentu zawiadomienia, bardzo ciężko pracowali nad tą sprawą. Ich wysiłek przyniósł jednak wymierny efekt. Doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód mężczyzna usłyszał zarzut włamania. Prokurator zastosował wobec niego również dozór policji. Teraz podejrzany będzie musiał zgłaszać się do komisariatu cztery razy w tygodniu. Dotąd był już notowany przez policję z kradzieże i włamania.

Mężczyźnie może grozić nawet do 10 lat więzienia. Policjanci przewidują jednak dalszy rozwój tej sprawy .