Zawodnicy Nesty Toruń przegrali na wyjazdowym meczu z drużyną KTH Krynica

Podczas ostatniego meczu ani razu torunianie nie objęli przewagi (fot. Adam Zakrzewski)

Niepomyślnie dla zawodników toruńskiej Nesty zakończył się wyjazdowy mecz finału I ligi. Po pięciu kolejnych zwycięstwach przegrali w Krynicy z grużyną KTH Krynica. Decydujący mecz odbędzie się w najbliższą sobotę na toruńskim Tor-Torze o godzinie 17.00.

Zawodnicy Nesty przegrali w tym sezonie tylko trzy mecze. Ostatni raz w połowie grudnia z Podhalem Nowy Targ. Z drużyną z Krynicy wygrali pięć meczów z rzędu – cztery w rundzie zasadniczej i pierwszy półfinałowy. Przegrana jest więc sporą niespodzianką.

Podczas ostatniego meczu ani razu torunianie nie objęli przewagi.W 3. tercji przy remisie 2:2 nie wykorzystaliśmy 1,5 minuty przewagi 5 na 3. Kryniczanie obronili się, a chwilę później kluczową bramkę w meczu strzelił Wałentin Ałeksiuk. Ukrainiec zaliczył w tym meczu 2 gole i asystę.

Bramki: 1:0 Zieliński – Chabior, Ałeksiuk (8), 1:1 J. Jaworski – Strużyk (10), 2:1 Cieślicki – Dubel (30), 2:2 Gazda – Kalinowski, Kuchnicki (35), 3:2 Ałeksiuk – Chabior, Cieślicki (51), 4:2 Ałeksiuk – Cieślicki, Chabior (60), 4:3 Strużyk – Gimiński (60).

NESTA: Plaskiewicz – Gazda, Gimiński, Minge, Kuchnicki, Kalinowski – Lidtke, Huzarski, Dzięgiel, Chrzanowski, Bomastek – A. Jaworski, Mądrowski, Strużyk, Gościmiński, J. Jaworski – Rodziewicz, Skólmowski, Pieniak, Winiarski, Husak