Zbigniew Wodecki wystąpi w Auli UMK

Koncert odbędzie się w piątek, 15 maja (fot. Adam Zakrzewski)

W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wystąpi Zbigniew Wodecki. Artysta zaśpiewa podczas Wielkiego Koncertu Charytatywnego na rzecz Hospicjum „Światło”. Bilety na wydarzenie dostępne są w cenie 50 zł.Koncert odbędzie się 15 maja 2015 roku o godzinie 19.30.

Zbigniew Wodecki rozpoczął swą przygodę z muzyką już w wieku 5 lat. Z wyróżnieniem ukończył szkołę w klasie skrzypiec Juliusza Webera. Grał m.in. z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą, Zygmuntem Koniecznym, w zespołach Czarne Perły i Anawa. Był skrzypkiem Orkiestry Symfonicznej PRiTV oraz Krakowskiej Orkiestry Kameralnej.

Jako wokalista zadebiutował w latach 70-ych. Wszyscy znamy jego niezapomniane przeboje „Chałupy”, „Zacznij od Bacha”, „Izolda” czy „Pszczółka Maja”. Laureat wielu konkursów i festiwali. Instrumentalista, kompozytor, aranżer.

Sam o sobie mówi, że jest „śpiewającym muzykiem”. Lista jego osiągnięć muzycznych jest bardzo długa a przecież ciągle nie zamknięta! W ubiegłym roku wydał kolejną płytę „platyNOWA”

Marzy także o lansowaniu młodych, zdolnych ludzi, których kreowałby na prawdziwe gwiazdy. Był gospodarzem telewizyjnego programu muzycznego TVN „Droga do gwiazd”., „ Twoja droga do gwiazd” oraz jednym z jurorów w polskiej edycji programu „Taniec z gwiazdami”

Bilety na wydarzenie dostępne są w cenie 50 zł (w dniu koncertu 60 zł) do nabycia:

Hospicjum „Światło”, ul. Grunwaldzka 64
Toruńska Wytwórnia Stempli M.&Z. Wierzbiccy, Pl. Rapackiego
Restauracja Mr. Capone, ul. Gagarina 152
Expo-Andre, ul. Nieszawska 8F