Zbliża się koncert specjalny pamięci Grzegorza Ciechowskiego

W zeszłym roku nagrodę odebrał Tomasz Organek (fot. Łukasz Piecyk)

Koncert specjalny poświęcony pamięci Grzegorza Ciechowskiego odbędzie się w tym roku już po raz 14. 19 grudnia na scenie pojawią się debiutujący, jak również popularni polscy artyści. Polscy wokaliści podczas koncertu zagrają i zaśpiewają swoje wersje utworów zmarłego w 2001 roku lidera Republiki oraz samego zespołu.

W trakcie wydarzenia wręczona zostanie Nagroda Artystyczna Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. W dotychczasowej historii koncertu wyróżnienie otrzymali m.in. Lao Che, Pustki, Julia Marcell, Mela Koteluk, Misia Furtak czy Tomasz Organek. W tym roku odbierze ją Błażej Król, znany ze swojej solowej działalności jak i udziału w zespołach Kawałek Kulki i UL/KR. Nominowani byli także Taco Hemingway i Kortez.

Tradycyjnie program koncertu oraz nazwiskach artystów, którzy zaśpiewają piosenki Grzegorza Ciechowskiego, są utrzymywane w tajemnicy. Patrząc jednak na poprzednie edycje, na których zagrali m. in. Acid Drinkers, Coma, Grzegorz Turnau, Hey, John Porter, T. Love czy Voo Voo, możemy spodziewać się czołowych przedstawicieli polskiej muzyki. Na pewno tego dnia w Od Nowie nie zabraknie członków Republiki.

Bilety: 70 złotych. Szczegóły: http://www.odnowa.umk.pl/6,program-dzialalnosci.html?wydarzenieID=1721