Zgłoś lokalizację dla stojaka rowerowego

Zgłoszenie winno zawierać informację o lokalizacji, pożądaną liczbę stojaków oraz wszystkie inne szczegóły pozwalające na prawidłową ocenę wniosku (fot. nadesłane)

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu zachęca mieszkańców i instytucje do zgłaszania propozycji lokalizacji dla stojaków rowerowych na terenie Torunia. Każdy wniosek zostanie dokładnie przeanalizowany i w przypadku spełnienia wszystkich kryteriów formalnych stojak zostanie postawiony do końca października br.

– Aby propozycja została zaakceptowana lokalizacja musi spełniać następujące warunki: grunt na którym ma zostać postawiony stojak winien znajdować się w pasie drogowym lub należeć do Gminy Miasta Toruń a stojak nie powinien ograniczać ruchu pieszego i kołowego – informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD Toruń. – Zgłoszenia prosimy wysyłać pod adres mzd@mzd.torun.pl do dnia 6 czerwca br. w tytule wpisując stojak rowerowy.

Stojaki montowane przez MZD pozwalają na wygodne oparcie oraz bezpieczne przypięcie roweru o ramę i koło. Do każdego stojaka można przypiąć 2 rowery. Wykorzystywane są trzy modele stojaków: stylowy malowany na kolor czarny, który jest montowany na terenie Starego Miasta oraz Bydgoskiego Przedmieścia, klasyczny ocynkowany w kształcie odwróconej litery U montowany na pozostałym obszarze miasta i w kształcie okręgu, który mocowany jest do słupków czy znaków drogowych.

Do tej pory w ramach realizacji Programu rozwoju komunikacji rowerowej zamontowano 750 stojaków, które mogą służyć za parking dla 1500 rowerów. Nie są to jedyne stojaki rowerowe na terenie Torunia. We własnym zakresie parkingi dla rowerów tworzą zakłady pracy, uczelnie czy np. sklepy.