Zgwałcił i zabił – ruszył proces recydywisty

Andrzej G. podczas doprowadzenia do sądu zasłaniał swoją twarz kurtką (fot. Łukasz Piecyk)

W Sądzie Okręgowym w Toruniu rozpoczął się dziś proces 56-letniego recydywisty, oskarżonego o pięć przestępstw – brutalny mord , zgwałcenie 13-latka, starszego mężczyzny oraz dwa gwałty, których dopuścił się dwa miesiące wcześniej – dokonał ich nocami z 1 na 2 oraz z 7 na 8 maja 2016 roku, na Chełmińskim Przedmieściu. Pierwszą ze swoich ofiar dodatkowo okradł. Oskarżonemu grozi od 12 lat do kary dożywotniego pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że do brutalnych przestępstw doszło w sierpniu ub. roku. 56-letni Andrzej G. pierwszego morderstwa dopuścił się na toruńskich Wrzosach w nocy z 11 na 12 sierpnia. Swojej ofierze zadał rany w okolicach genitaliów. 12 sierpnia, w okolicy zbiegu ulic Mickiewicza i Konopnickiej, dopuścił się zgwałcenia 13-letniego chłopca. Dwa dni później, podczas spotkania zakrapianego alkoholem zgwałcił ponad 60-letniego mężczyznę.

Na zatrzymanym ciążą jeszcze zarzuty dwóch kolejnych gwałtów na jednym mężczyźnie, dokonanych z 1/2 oraz 7/8 maja 2016 roku na Chełmińskim Przedmieściu. Ofierze zabrał wtedy też 750 złotych.

Na wniosek prokuratora i obrońcy, wyłączono jawność postępowania. Więcej o sprawie w najbliższym wydaniu dwutygodnika Tylko Toruń 4 sierpnia.