Złamał przepisy ruchu drogowego. Sprawę rozwiązać miało 20 funtów

Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności (fot. Łukasz Piecyk)

Kierowca podczas kontroli drogowej włożył w notatnik policjanta 20 funtów brytyjskich. Wszystko to by uniknąć mandatu i punktów karnych za popełnione wykroczenie. Teraz za wręczenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi 48-latkowi może grozić do 10 lat więzienia. 

Do zdarzenia doszło 6 lutego, około godziny 10.30. Policjanci z toruńskiej drogówki, jadąc ul. Olsztyńską, zauważyli osobowe audi A4. Auto jechało jezdnią po powierzchni wyłączonej z ruchu. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą siedział 48-latek.

– Za wykroczenie, którego się dopuścił przepisy przewidują mandat w wysokości 100 zł oraz 1 punkt karny – informuje sierż. szt. Wojciech Chrostowski z KMP Toruń. – Kierowca wiedząc, ze grożą mu konsekwencje postanowił „załatwić” sprawę w inny sposób. Kiedy funkcjonariusz sprawdzał dokumenty kierowcy ten wyjął banknot 20 funtów brytyjskich i włożył go do policyjnego notatnika.

Mundurowi od razu zorientowali się, że mają do czynienia  z próbą wręczenia łapówki. Policjanci o całej sytuacji natychmiast powiadomili oficera dyżurnego. Jeszcze wczoraj funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą toruńskiej komendy ogłosili 48-latkowi zarzut wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.
Teraz grozi mu od  roku do 10 lat więzienia.

Posted Under