Złodziej groził sprzedawczyni kamieniem

Funkcjonariusze dotarli do nagrania z zapisem monitoringu, na którym widać było wizerunek napastnika (fot. Łukasz Piecyk)

Artykuły drogeryjne ukradł w jednym ze sklepów na toruńskim Podgórzu mieszkaniec Grodu Kopernika. Kiedy sprzedawczyni chciała odebrać mężczyźnie skradzione mienie, ten zagroził, że uderzy ją kamieniem w głowę. Rozbójnik już trafił za kraty. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w połowie lipca 2015 roku. Policja zatrzymała 28-latka wczoraj.

– Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży artykułów drogeryjnych, do jakiej miało dojść w jednym ze sklepów na Podgórzu – relacjonuje sierż. szt. Wojciech Chrostowski z toruńskiej policji. – W trakcie ustalania dokładnych szczegółów zajścia wyszło na jaw, że tuż po kradzieży sprzedawczyni chciała odebrać złodziejowi skradzione mienie. Wtedy ten zagroził, że uderzy ją trzymanym w kieszeni kamieniem w głowę.

Sprawcy udało się jednak uciec. Funkcjonariusze dotarli do nagrania z zapisem monitoringu, na którym widać było wizerunek napastnika. Jeden z dzielnicowych na nagraniu rozpoznał znanego mu z wcześniejszych interwencji 28-latka.

– Kiedy funkcjonariusze zapukali do drzwi potencjalnego sprawcy, mężczyzna początkowo udawał, że nie ma nikogo w domu – dodaje policjant. – To jednak nie zwiodło mundurowych. W końcu funkcjonariusze przekonali mężczyznę do otwarcia drzwi. 28-latek trafił prosto do policyjnej celi.

Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że rozbójnik szybko nie wyjdzie zza krat. Toruński sąd wydał bowiem nakaz doprowadzenia go do najbliższej jednostki penitencjarnej, gdyż ciąży na nim kilkumiesięczny wyrok za kradzież, której dopuścił się w przeszłości.