Złodziej przyłapany na gorącym uczynku

Mundurowi udowodnili mężczyźnie udział w kilku innych przestępstwach

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, przyłapanemu na gorącym uczynku podczas włamania do jednego z kiosków w Toruniu. Zatrzymanemu udowodniono pięć innych przestępstw.

W sobotę, 19 października, w nocy, dyżurny toruńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o próbie włamania do kiosku przy ulicy Świętego Józefa w Toruniu. Policjanci przyłapali złodzieja, który zdążył już zabrać kilkadziesiąt opakować tekstyliów i kosmetyków damskich.

Mundurowi udowodnili mężczyźnie udział w kilku innych przestępstwach, m.in. kradzieży z włamaniem. Działał on na terenie Torunia i Chełmży.

Po sprawdzaniu w policyjnych kartotekach okazało się, że 35- latek miał już za sobą przeszłość kryminalną. Policyjni śledczy ogłosili podejrzanemu zarzuty a wczoraj doprowadzili go to miejscowej prokuratury. Tam oskarżony zgłosił akces dobrowolnego poddania się karze.

Prokurator oddał podejrzanego pod policyjny dozór. Od tej chwili do czasu zakończenia postępowania będzie musiał cztery razy w tygodniu zgłaszać się na komisariat. Teraz podejrzanemu może grozić do 10 lat więzienia.