Złodziej wchodził do mieszkań mimo obecności lokatorów (FILM)

Zatrzymany 33-latek (fot. KMP Toruń)

Pewien „sprytny” 33-latek wymyślił sobie szybki i łatwy sposób na okradanie mieszkań. Łapał za klamkę drzwi wejściowych do mieszkań, a gdy drzwi dało się otworzyć, wchodził do środka mimo znajdujących się wewnątrz lokatorów! Okradł w ten sposób kilka mieszkań w Toruniu. 

Policji udało się znaleźć złodzieja w środę, 15 marca. Jego kryminalna historia zaczęła się dawno temu, bowiem minione dziewięć lat przebywał w zakładach karnych. Ostatni z nich opuścił w 2015 roku.

W tej sprawie pierwsze zgłoszenie policjanci otrzymali 25 stycznia 2017 roku. Właściciel jednego z mieszkań przy ul. Gałczyńskiego opowiedział, jak podczas obecności domowników w mieszkaniu ktoś wszedł do środka i z jednego pokoi ukradł telefon komórkowy oraz portfel z pieniędzmi i dokumentami.

W dniu 7 marca do Komisariatu wpłynęło kolejne zawiadomienie.  Tym razem z ulicy Łąkowej. Wynikało z niego, że sprawca działał w ten sam sposób.

-Wykorzystując niezamknięte na klucz drzwi wejściowe i nieuwagę domowników zajętych grą komputerową splądrował dosłownie całe mieszkanie Skradł z niego złotą i srebrną  biżuterię, telefon komórkowy, aparat fotograficzny, pieniądze oraz alkohol – wylicza podisnp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu. –  Straty wyniosły kilka tysięcy złotych.

15 marca policjanci ustali miejsce pobytu szukanego człowieka. W chwili zatrzymania  odnaleźli przy nim  telefony komórkowy zarejestrowany w policyjnych systemach jako utracony w wyniku przywłaszczenia. Dodatkowo mężczyzna działając w podobny sposób dokonał kradzieży 11 kwietnia 2016 roku! Wtedy właściciel mieszkania z ul. Piskorskiej w Toruniu stracił telefon komórkowy i pieniądze.

Mężczyzna usłyszał zarzut dokonanych kradzieży.  Teraz może mu grozić ponad 7 lat więzienia.