Złóż autograf – wmurowanie tuby w konstrukcje nowego mostu drogowego w Toruniu

Swoje podpisy będą też mogli złożyć mieszkańcy Torunia

7 listopada 2013 r. na budowie mostu drogowego w Toruniu odbędzie się uroczystość zamurowania w konstrukcji tuby z informacjami o historii inwestycji. Do wzięcia udziału w tak ważnym dla grodu Kopernika momencie miasto zaprasza również mieszkańców.

Nim cała inwestycja zostanie oddana do użytku, na jej budowie odbędzie się uroczystość zamurowania w konstrukcji tuby z informacjami o historii inwestycji oraz nazwiskami projektantów, budowniczych i osób, które przyczyniły się do powstania toruńskiego mostu. Tradycyjnie do tuby trafią też monety i aktualna gazeta lokalna.

Organizatorzy akcji przygotowali niespodziankę dla mieszkańców miasta. Torunianie również będą mogli złożyć swoje podpisy.

Podpisy będą zbierane w dniach 4-6 listopada 2013 r. w kliku punktach Torunia:

4 listopada – starówka, plac Rapackiego, Punkty Informacyjne UM – ul. Wały gen. Sikorskiego i ul. Grudziądzka 126 w godz. 12.00-16.00
5 listopada – galerie handlowe: Atrium Copernicus, Centrum Handlowe Bielawy, Toruń Plaza – w godz. 16.00-19.00.
6 listopada – Dom Muz na Podgórzu i pawilon „Maciej” na Skarpie – w godz. 12.00-16.00.
4-6 listopada – redakcja „Nowości”, ul. Podmurna 31

Zamurowane w moście pamiątki naszych czasów opatrzy następująca preambuła:

Jako że pamięć rzeczy ludzkich szybko przemija, przeto słuszny jest zwyczaj utrwalania na piśmie ważniejszych zdarzeń, aby przekazać ich znaczenie następnym pokoleniom. Tą myślą powodowani spisujemy niniejszy dokument: Wszem, wobec i każdemu z osobna wiadomym się czyni, że w latach 2010-2013 zrealizowano największą inwestycję w historii miasta: BUDOWĘ MOSTU DROGOWEGO W TORUNIU WRAZ Z DROGAMI DOJAZDOWYMI. Dla upamiętnienia tego wydarzenia wmurowano tubę mostową w izbicy centralnej podpory mostu w nurcie rzeki Wisły.