Zmarł pieszy poszkodowany w wypadku na Szosie Lubickiej

Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek, 19 lutego (fot. policja)

Wczoraj, w toruńskim szpitalu zmarł 63-letni pieszy – uczestnik czwartkowego wypadku na Szosie Lubickiej. To już druga ofiara tego zdarzenia. W wyniku odniesionych obrażeń w szpitalu zmarła 51-letnia pasażerka forda fiesty.

– Wczoraj dyżurny toruńskiej komendy został powiadomiony przez lekarzy o zgonie 63-latka przewiezionego do szpitala po wypadku z dnia 19. lutego – relacjonuje st. sierż. Wojciech Chrostowski z policji w Toruniu.

Przypomnijmy: W czwartek, około godz. 14.30, na Szosie Lubickiej (na wysokości targowiska Manhattan) doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną zderzyły się ze sobą bmw i for fiesta. Bmw kierowane przez 20-latka poruszało się Szosą Lubicką w stronę centrum miasta, natomiast fiesta jechała w kierunku ul. Przy Skarpie.

Po zderzeniu ford został wytrącony z toru jazdy i wjechał na chodnik, gdzie potracił dwie osoby piesze. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiło w sumie siedem osób: 45-letni kierowca forda i dwoje jego pasażerów w wieku 50 i 51 lat, dwoje pasażerów bmw w wieku 20 lat oraz dwie osoby piesze w wieku 63 i 81 lat.