Zmiana lokalizacji kas na Dworcu Toruń Główny

Toruński Dworzec Główny PKP powstał 140 lat temu na lewym brzegu Wisły (fot. UM Toruń)

Uwaga! Od czwartku, 16 października 2014 r. zmieni się tymczasowo lokalizacja kas biletowych na dworcu PKP Toruń Główny. Z holu głównego kasy zostaną przeniesione tymczasowo na tylną część dworca, do budynku murowanego, w którym mieściła się poczta. Zostanie tam również urządzona poczekalnia dla pasażerów.

Droga do tymczasowego punktu obsługi podróżnych będzie oznakowana tablicami informacyjnymi.

Zmiana lokalizacji kas wiąże się z trwającą przebudową dworca PKP Toruń Główny. W piątek, 17 października budynek główny zostanie przekazany generalnemu wykonawcy, który rozpocznie jego przebudowę zgodnie z projektem.

Toruński Dworzec Główny PKP powstał 140 lat temu na lewym brzegu Wisły. Przypomnijmy, że 31 stycznia 2014 r. miasto nieodpłatnie przejęło go od kolei w użytkowanie wieczyste. To dotychczas największy dworzec przejęty w Polsce przez samorząd. Do administrowania obiektem gmina upoważniła spółkę miejską Urbitor Sp. z o.o. W lutym br. na teren dworca wszedł generalny wykonawca inwestycji – toruńska firma Fijałkowski i rozpoczęły się prace w pierwszym z czterech budynków dworca, tzw. budynku A (dawna poczta).

Przebudowa i rewitalizacja Dworca Głównego jest elementem projektu „Integracja systemu transportu miejskiego wraz z zakupem taboru tramwajowego niskopodłogowego w Toruniu w ramach BiT – City”. Koszt inwestycji to 43,5 mln zł. Około 59 proc. wyniesie dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.