Zmiana terminów odbioru odpadów

Fot. Łukasz Piecyk

W okresie od poniedziałku 14 sierpnia do środy 16 sierpnia zmieniają się terminy odbioru odpadów. Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Toruniu, związane jest to ze świętem przypadającym 15 sierpnia.

Odbiór zmieszanych odpadów komunalnych (pojemniki zielone), bioodpadów (pojemniki brązowe) oraz odpadów zbieranych selektywnie odbędzie się w następujących dniach:

Odbiór zmieszanych odpadów komunalnych (pojemniki zielone)

Poniedziałek, 14 sierpnia – odbieramy odpady tak jak w każdy poniedziałek oraz opróżniamy połowę z tych pojemników, które zwykle obsługujemy we wtorek tj. pojemniki z osiedli Kaszczorek, Wrzosy, Brzezina, Stawki Południowe, Bydgoskie Przedmieście, Rubinkowo, Na Skarpie, Chełmińskie Przedmieście i Zespół Staromiejski.

Wtorek, 15 sierpnia – dzień wolny

Środa, 16 sierpnia – odbieramy odpady tak jak w każdą środę oraz kończymy odbiór trasy wtorkowej z osiedli Bydgoskie Przedmieście, Wrzosy, Na Skarpie, Podgórz, Rubinkowo, Chełmińskie Przedmieście, Mokre, Kaszczorek, Stawki, PZWANN oraz Zespół Staromiejski.

Odbiór bioodpadów (pojemniki brązowe)

Poniedziałek, 14 sierpnia – odbieramy odpady tak jak w każdy poniedziałek oraz opróżniamy połowę z tych pojemników, które zwykle obsługujemy we wtorek tj. pojemniki z osiedli Wrzosy I, Winnica, Rudak, Przy Skarpie oraz Kaszczorek do ul. Dożynkowej od strony Torunia.

Wtorek, 15 sierpnia – dzień wolny

Środa, 16 sierpnia – odbieramy odpady tak jak w każdą środę oraz kończymy odbiór trasy wtorkowej z osiedli Wrzosy I, Wrzosy II, Kaszczorek od ul. Dożynkowej w stronę Torunia.

Odbiór odpadów suchych i szkła (pojemniki żółte i białe)

poniedziałek 14 sierpnia – odbieramy odpady tak jak w każdy poniedziałek oraz opróżniamy połowę z tych pojemników, które zwykle obsługujemy we wtorek tj. pojemniki z osiedli Winnica, Wrzosy, Mokre, Jakubskie Przedmieście, Na Skarpie, Chełmińskie Przedmieście, Podgórz, Bydgoskie.

wtorek 15 sierpnia – dzień wolny

środa  16 sierpnia – odbieramy odpady tak jak w każdą środę oraz kończymy odbiór trasy wtorkowej z osiedli: Wrzosy, Mokre, Jakubskie Przedmieście, Na Skarpie, Chełmińskie Przedmieście Podgórz, Bydgoskie.