Zmiany w organizacji ruchu przy Dworcu Toruń Miasto

Od 7 października nastąpi zmiana w organizacji ruchu drogowego polegająca na całkowitym zamknięciu ruchu na południowej jezdni powyższych ulic (fot. UM Toruń)

Uwaga kierowcy! Od wtorku, 7 października, nastąpi zmiana w organizacji ruchu drogowego w pobliżu Dworca Toruń Miasto.

Wszystkie utrudnienia związane są z realizacją przez MZK zadania związanego z przebudową torowiska tramwajowego na linii średnicowej od węzła Toruń Miasto (pl. 18-tego Stycznia) do Al. Solidarności – etap II, który zakłada wykonanie przebudowy południowych jezdni ulic: Leona Szumana, plac św. Katarzyny i Warszawskiej oraz budowę kładki nad jezdnią ulicy Romualda Traugutta. Od 7 października nastąpi zmiana w organizacji ruchu drogowego polegająca na całkowitym zamknięciu ruchu na południowej jezdni powyższych ulic.

Ruch pojazdów dla kierunku z Rubinkowa do centrum będzie odbywał się jezdnią północną w jednym kierunku do ul. Wały gen. Sikorskiego, natomiast od dnia 28 października br. ruch będzie już możliwy do pl. Teatralnego.

Dla kierunku z centrum objazd dla pojazdów osobowych odbywać się będzie ulicami: Piastowską i pl. 18-go Stycznia. Objazd dla Tranzytu zostanie wyznaczony ulicami: Przy Kaszowniku – Warneńczyka – Kościuszki – Żółkiewskiego – Szosa Lubicka.

Zmiany obowiązywać będą do czerwca 2015 r.

Od 7 października 2014 r od godz. 10.00 zmienią się tymczasowo lokalizacje przystanków autobusowych w obrębie  Pl. Św. Katarzyny i Dworca Miasto:
– autobusy linii nr 19 i 23 zatrzymywać się będą przy zachodniej pierzei Pl. Św. Katarzyny (przy CKU) zamiast przy X LO,
– autobusy linii nr 02 zatrzymywać się będą na ul. Piastowskiej (przy wjeździe na parking podziemny), a przy Dworcu Miasto na Pl. 18-go Stycznia przed ul. Warszawską.