Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Znamy gwiazdy, które zabłysną w tym roku w Piernikowej Alei Gwiazd
Michał Ciechowski 2 stycznia, 2015, 12:08 Aktualności Miasto
page
Aktor i sportowiec w minionym roku na swoim koncie mieli znaczące sukcesy (fot. oficjalny profil P.G/fot. Adam Zakrzewski)

Mistrz Świata w kolarstwie – Michał Kwiatkowski i znany polski aktor – Piotr Głowacki odsłonią w tym roku tabliczki w Piernikowej Alei Gwiazd.

Miniony rok dla kolarza z Torunia był bardzo hojny – we wrześniu sięgnął on po największe trofeum w swojej karierze – zdobył tytuł mistrza świata w indywidualnym wyścigu szosowym ze startu wspólnego. Wychowanek klubu Pacific Toruń, w 2013 roku w barwach Omega Pharma-Quick Step zdobył mistrzostwo świata w jeździe na czas.

W 2012 roku wystartował na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

Tablicę piernika w Alei odsłoni także Piotr Głowacki, aktor urodzony w Toruniu, znany widzom m.in. z roli w filmie „Bogowie”. Wcielił się w rolę Mariana Zembali, współpracownika prof. Zbigniewa Religi. Widzowie znają Głowackiego także z filmów: „80 milionów”, „Długi weekend”, „Oda do radości”, „Dom zły”, „Sala samobójców”, „W ciemności”.

Aktor dwukrotnie był nominowany do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Na swoim koncie ma wiele nagród artystycznych, w tym za „Najlepszą grę aktorską w kinie niezależnym”.

Głowacki występował na deskach Teatru Rozmaitości w Warszawie i Teatru Starego w Krakowie. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Wcześniej uczył się w X Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu.

Piernikowa Aleja Gwiazd składa się z tabliczek piernika-katarzynki, na którym widnieją autografy znanych Torunian, którzy zasłynęli w Polsce lub poza granicami kraju. Dotychczas, na chodniku przed Dworem Artusa, swoje tablice odsłonili m.in. Katarzyna Żak, zespół Kobranocka, Rafał Bryndal, czy zespół Republika.

Nazwiska kolejnych laureatów prezydent miasta ogłasza 1 stycznia podczas koncertu noworocznego w Dworze Artusa.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także