Znamy gwiazdy toruńskiej sylwestrowej nocy!

Nie zabraknie dobrej zabawy i hucznego powitania Nowego Roku (fot. archiwum)

Torunianie rok 2017 przywitają Nowy Rok z gorącymi nazwiskami ostatnich lat! Na toruńskiej scenie zaśpiewają: Kasia Kowalska, Dawid Kwiatkowski i Oversoul! A to tylko część gwiazd, z którymi będziemy się bawić na Rynku Staromiejskim.

Plenerowy koncert rozpocznie się o 21:00 i potrwa ok. 4,5 godziny. Mieszkańcy i goście wezmą udział w wyjątkowej rewii popularnych przebojów i piosenek do tańca. Podczas Sylwestrowej Rewii Przebojów zagrają i zaśpiewają:

Kasia Kowalska z zespołem, niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej. Wokalistka sprzedała łącznie niemalże dwa miliony płyt. Zdobywczyni „Fryderyków” – najważniejszej polskiej nagrody muzycznej.

Dawid Kwiatkowski  muzyczny fenomen ostatnich lat, idol nastolatek pojawiających się tysiącami na jego koncertach, nierzadko czekających całą noc na zajęcie dobrego miejsca. Młody artysta ma ponad 300 tysięcy fanów na Facebooku.

Czworo laureatów „The Voice of Poland”, – najlepsze głosy jednego z najpopularniejszych programów telewizyjnych poświęconych muzyce, cieszącego się milionową widownią, w tym finalista trzeciej edycji, Arkadiusz Kłusowski.

Oversoul — młody, zdobywający coraz większą popularność na scenie muzycznej zespół. Ich ostatni singiel miał niemal 120 tysięcy odsłon w serwisie YouTube.

Piosenki do tańca — kolorowy, coverowy zespół z dwiema tancerkami, grający polskie i światowe hity.

O północy nie zabraknie pokazu sztucznych ogni oraz zwyczajowych życzeń, które wszystkim zgromadzonym na starówce przekaże prezydent Michał Zaleski. Sylwestrowa zabawa zakończy się o godzinie 1:30.

– Zachęcamy torunian do udziału w miejskim sylwestrze. Zachęcamy, żeby przyjść z dobrym humorem i chęcią do wspólnej zabawy i składania sobie życzeń na Rynku Staromiejskim – zaprasza Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski.

Sylwestrowa Rewia Przebojów będzie miała charakter imprezy masowej. Wiąże się to z zakazem wnoszenia na teren wydarzenia fajerwerków i alkoholu.

Dla uczestników zmotoryzowanych dostępne będą parkingi przy placu św. Katarzyny, przy Centrum Sztuki Współczesnej, przy CKK Jordanki oraz w otoczeniu Zespołu Staromiejskiego.

Aby ułatwić uczestnikom zabawy dojazd na miejsce zabawy, Miejski Zakład Komunikacji uruchomi dodatkowe połączenia odwożące. W każdym kierunku Torunia autobusy będą odjeżdżać 15 i 45 minut po pełnej godzinie. Warto pamiętać, że podczas nocy sylwestrowej obowiązywać będzie bezpłatna komunikacja miejska w godzinach 18:00 – 4:00.  Dojazd i odjazd podczas zabawy sylwestrowej ułatwi również skorygowany rozkład jazdy linii nocnych – planowany termin wprowadzenia zmian to 22/23 grudnia 2016 r., a do 7 grudnia zgłaszać można uwagi i propozycje do nowego rozkładu jazdy i układu linii nocnych.