Znamy zwycięzców warsztatów SCALE. Zobaczcie zdjęcia

Dla wybranych startupów to dopiero początek drogi (fot. Adam Zakrzewski)

Przygotowywali się do tego 4 dni. 5 startupów z całej Polski na warsztatach w inkubatorze Smart Space od poniedziałku zdobywało wiedzę, która pomoże im zbudować prężnie działającą firmę internetową. Ostatniego dnia inwestorzy i eksperci wybrali najlepsze z nich.

Na zakończenie warsztatów w ramach programu akceleracji SCALE pięć biorących w nim udział startupów zaprezentowało swoje projekty publicznie przed kilkudziesięcioma zaproszonymi gośćmi: inwestorami, mentorami, reprezentantami władz miasta.

Podczas Demo Day SCALE przyznano dwie nagrody główne dla dwóch toruńskich projektów: Korepetica oraz Total Football Manager.
Nagrodę Marszałka Województwa otrzymał startup Total Football Manager. Rozwijają społecznościowy menadżer piłki nożnej, grę mobilną dostępną na komputery i komórki, w której prowadzimy własną drużynę piłkarską jako trener i możemy na żywo rywalizować z zespołami z całego świata.

Total Football Manager przyciągnął już 200 tysięcy użytkowników z całego świata. Startup nie zwalnia tempa i chce podbijać kolejne rynki.

– Bardzo się cieszymy z nagrody. – mówi Michał Rygielski z Total Football Manager. – To dla nas sygnał, że czas i wysiłek włożone w realizację nie poszły na marne i ludzie chcą tego typu rozrywki. Dzięki nagrodzie będziemy mogli pójść krok dalej.
Startup docenia rolę programu akceleracji SCALE.

Przeczytaj więcej o Total Football Manager: http://pozatorun.pl/archiwa/w-naszym-regionie-powstal-pierwszy-darmowy-menadzer-pilkarski-on-line

– Strasznie się cieszymy, że dostaliśmy zaproszenie do SCALE – kontynuuje Rygielski. – Program pozwolił nam posiąść głębszą wiedzę na temat prowadzenia startupu i dojście do celu, jakim jest globalny sukces. Mamy nadzieję, że dostaniemy zaproszenie do drugiego etapu programu SCALE, co pozwoli projektowi nabrać kształtów, jakie od początku mamy w głowie.

Nagrodę Prezydenta Miasta zdobył startup Korepetica. Tworzą platformę internetową z kursami dla maturzystów, które prowadzą naukowcy z kilku uniwersytetów, w tym UMK. Pomysłodawcą i liderem startupu jest jeden z naukowców z naszej uczelni.

– Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, że doceniono merytorykę naszych e-kursów – mówi Piotr Skrzyniarz, lider star tupu Korepetica. – O tym, że cieszą się uznaniem maturzystów jesteśmy przekonani. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w inicjatywie takiej jak SCALE. Nagroda nastawia nas pozytywnie na czekające nas wyzwania. Szczególnie cenimy sobie pomoc merytoryczną, jaką dostaliśmy od fantastycznych mentorów zaproszonych przez inkubator Smart Space. Mamy nadzieję, że dostaniemy zaproszenie również i do drugiego etapu programu.

Zwycięstwo Demo Day SCALE to zaledwie finał warsztatów, które odbywały się cały tydzień w inkubatorze Smart Space od 13 do 17 kwietnia. Koniec pierwszego etapu tak zwanego programu akceleracji SCALE.

Wszystkie pięć zespołów, które wzięły udział w warsztatach ma szansę otrzymać zaproszenie do drugiego etapu programu SCALE, a wraz z nim 75.000 PLN inwestycji, wsparcie ponad 30 mentorów (inwestorów, przedsiębiorców, ekspertów od e-biznesu) i dostęp do licznych narzędzi, które wspomogą rozwój firmy.

– Drugi etap SCALE, do którego zapraszamy wybrane spośród pięciu projektów biorących udział w warsztatach, trwa 6 miesięcy – tłumaczy Łukasz Ozimek, dyrektor Smart Space. – Startupom zapewniamy wówczas trzy rzeczy. Po pierwsze, indywidualne sesje mentorskie z ponad 30-ma inwestorami, ekspertami od e-biznesu i przedsiębiorcami.Po drugie, dostęp do szeregu specjalistycznych narzędzi IT.Od infrastruktury Exea Data Center przez narzędzia analityczne IBM, produkty Microsoft, po miejsce do pracy w inkubatorze Smart Space. Ponadto w wybrane startupy inwestujemy 75.000 złotych.

Dzięki otrzymanemu wsparciu wybrane startupy mają szansę rozwinąć swój biznes na skalę globalną. Następną edycję programu akceleracji SCALE, która da taką możliwość kolejnym firmom inkubator Smart Space planuje na jesień.