Znieważyli policjantów podejmujących interwencję

Zatrzymany 18-latek oprócz zarzutu znieważenia funkcjonariuszy będzie odpowiadał również za naruszenie nietykalności cielesnej (fot. policja)

Toruńscy policjanci zatrzymali trzech 22-latków oraz 18-latka, którzy podczas interwencji odnosili się do funkcjonariuszy w sposób wulgarny. Jeden z zatrzymanych odpowie dodatkowo za urwanie lusterka w samochodzie a kolejny za uderzenie przypadkowego przechodnia. Wszyscy byli pijani – mieli od 0,8 do 1.9 promila alkoholu w organizmie.

– W wtorek około godz. 17:30 dyżurny toruńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o grupie młodych mężczyzn, która na ul. Kraszewskiego zaczepiła jadącego rowerzystę – relacjonuje st. sierż. Wojciech Chrostowski, z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. – Zgłaszający relacjonował, że jeden z nich uderzył go bez powodu pięścią w twarz. Pokrzywdzony schronił się w jednym z pobliskich sklepów i zadzwonił na numer alarmowy.

Dyżurny natychmiast wysłał we wskazane miejsce patrol Oddziałów Prewencji. Funkcjonariusze w okolicach ul. Matejki zauważyli grupę mężczyzn odpowiadających rysopisowi podanemu przez zgłaszającego.

– Podczas legitymowania trzech 22-latków i 18 latek byli agresywni, nie stosowali się do poleceń wydawanych przez policjantów i wyzywali ich – dodaje Chrostowski. – Na miejsce skierowano kolejne patrole. Awanturnicy prosto z miejsca interwencji trafili do policyjnej celi. Okazało się, że wszyscy byli pijani.

Dzisiaj wszyscy usłyszeli zarzuty znieważenia funkcjonariuszy podczas wykonywania przez nich obowiązków służbowych. Grozi za to do 12 miesięcy więzienia. Jeden z 22-latków odpowie dodatkowo za uszkodzenie zaparkowanego nieopodal miejsca interwencji samochodu. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna urwał lusterko w renault twingo. Straty wyniosły w tym przypadku kilkaset złotych. Grozi mu za to do 5 lat więzienia.

Zatrzymany 18-latek oprócz zarzutu znieważenia funkcjonariuszy będzie odpowiadał również za naruszenie nietykalności cielesnej rowerzysty.