Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Zniszczył samochody na toruńskiej starówce. Odpowie przed sądem
Michał Ciechowski 25 marca, 2016, 15:24 997 Aktualności Miasto
Wandal został zatrzymany dzięki świadkowi zdarzenia (fot. Łukasz Piecyk)

Do 5 lat więzienia może grozić 25-latkowi, który w czwartek uszkodził dwa samochody zaparkowane przy ul. Wysokiej w Toruniu. Straty wyniosły kilkaset złotych. Policjanci z komisariatu na Śródmieściu zatrzymali go chwilę po zdarzeniu dzięki telefonicznej informacji od świadka.

– Do zdarzenia doszło około godziny 6.30 – relacjonuje sierż. szt. Wojciech Chrostowski, z toruńskiej policji. – Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie od anonimowego świadka o mężczyźnie, który na ul. Wysokiej w Toruniu skakał po zaparkowanym samochodzie. Na miejsce natychmiast udał się patrol policji.

Funkcjonariusze nieopodal miejsca zdarzenia zauważyli osobę odpowiadającą rysopisowi podanemu przez zgłaszającego. Mężczyzna dzięki błyskawicznej reakcji już po chwili trafił do radiowozu, a stamtąd prosto do policyjnej celi.

– Okazało się, że to właśnie ten zatrzymany przez funkcjonariuszy 25-latek dopuścił się aktu wandalizmu – dodaje przedstawiciel policji. – Mieszkaniec Torunia zarysował lakier i wgniótł dach w samochodzie osobowym oraz ułamał lusterko w zaparkowanym obok citroenie.  Właściciele aut wycenili straty na kilkaset złotych. Wandal jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty zniszczenia mienia.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także