Zniszczyli przystanek. Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn

Straty zostały wycenione na kilkaset złotych (fot. sxc.hu)

Wybili szybę w wiacie przystankowej na ulicy Łódzkiej w Toruniu. Teraz, za swoje czyny, 18- i 20-latek odpowiedzą przed sądem. Młodszy z nich odpowie dodatkowo za znieważenie interweniujących policjantów. Może im teraz grozić do 5 lat więzienia.

– W minioną sobotę około godz. 22:30 dyżurny toruńskiej komendy otrzymał informację od anonimowego świadka, że coś dzieje się na przystanku przy ul. Łódzkiej – relacjonuje st. sierż. Wojciech Chrostowski, z toruńskiej policji. – Dyżurny skierował tam patrol. Mundurowi z Podgórza, dojeżdżając na miejsce, zauważyli, szkło i wybitą szybę w wiacie przystanku. Kilkaset metrów dalej – na ul. Okólnej – policjanci dojrzeli dwóch młodych mężczyzn odpowiadających rysopisowi podanemu przez świadka.

Już po chwili 18- i 20-latek byli w rękach mundurowych. Okazało się, że to właśnie oni chwilę wcześniej wybili metalowym koszem szybę w wiacie przystanku. Straty zostały wycenione na kilkaset złotych. Wandale trafili prosto do policyjnej celi. Obydwoje byli pijani – młodszy miał blisko dwa i pół, starszy dwa promile alkoholu w organizmie.

– Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut zniszczenia mienia – dodaje policjant. – Młodszy z mężczyzn odpowie jeszcze za znieważenie interweniujących wobec niego policjantów.