Zniszczyli wiaty przystankowe. Zatrzymali ich policjanci z Podgórza

Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 (fot. Łukasz Piecyk)

Do 5 lat więzienia może grozić trzem mężczyznom, którzy w nocy z poniedziałku na wtorek powybijali szyby w wiatach przystankowych na ul. Kujawskiej. Straty wyniosły kilkaset złotych. Wandale jeszcze dziś usłyszą zarzuty za zniszczenie mienia. 

– Zgłoszenie dyżurny komisariatu na toruńskim Podgórzu otrzymał około godziny 2.00 – relacjonuje sierż. szt. Wojciech Chrostowski z KMP Toruń. – Świadek telefonicznie przekazał rysopis wandali. Dyżurny natychmiast wysłał w ten rejon patrol mundurowych.

Funkcjonariusze nieopodal miejsca zdarzenia zauważyli trzech młodych mężczyzn odpowiadających rysopisowi podanemu przez zgłaszającego. Na widok radiowozu zaczęli uciekać. Na nic się to jednak zdało, bo już po chwil uciekinierzy byli w rękach mundurowych. 19-, 20- i 21-latek trafili prosto do policyjnej celi.

– Policyjne dochodzenie wykazało, że to właśnie oni dopuścili się aktu wandalizmu i wybili szyby w dwóch wiatach przystankowych – dodaje funkcjonariusz. – Straty wyniosły kilkaset złotych. Jako, że przestępstwo popełnione zostało w miejscu publicznym, bez powodu, a mężczyźni byli pijani i okazali przy tym rażące lekceważenie porządku prawnego, śledczy uznali, że był to występek o charakterze chuligańskim.

Wszyscy trzej jeszcze dzisiaj usłyszą zarzuty zniszczenia mienia. Za przestępstwo jakiego się dopuścili może grozić do 5 lat więzienia.