Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Zobacz wystawę „Magiczne kółeczka” w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu
Informacja prasowa 4 czerwca, 2014, 20:02 Kultura i rozrywka Miasto
SAM_2159
Prezentowane na wystawie prace tematycznie nawiązują do zmieniających się pór roku, przyrody, świąt i okolicznościowych uroczystości (fot. nadesłane)

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza na wernisaż wystawy prac plastycznych dzieci 5- i 6-letnich z oddziałów przedszkolnych Zespołu Szkół nr 28 w Toruniu. Wydarzenie odbędzie się 9 czerwca godz. 17.00.

Ekspozycja jest podsumowaniem całorocznych zajęć pod nazwą „Magiczne kółeczka”, podczas których przedszkolaki poznały technikę plastyczną origami płaskie z kół.

– Nauczycielki oddziałów Teresa Kluth i Magdalena Łuczyńska uznały, iż technika plastyczna origami płaskie z kół daje dzieciom możliwość rozwijania i doskonalenia umiejętności manualnych – opowiada Wiesława Budrowska, z Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu. – Pozwala to dostrzegać, rozumieć i przeżywać piękno otaczającego świata oraz zrealizować treści podstawy programowej w ciekawy i niebanalny sposób.

Wystawę można oglądać do 20 czerwca 2014 r. w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej przy ul. Dąbrowskiego 4 w godzinach otwarcia Biblioteki.

Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

 


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także