Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Zobacz zdjęcia: francuski spektakl plenerowy „Basculoscopia”
Anna Jankowska 4 maja, 2014, 7:42 Aktualności Blokowisko Fotogalerie
SONY DSC
Grupa "Pipototal" przyjechała do Torunia na zaproszenie Urzędu Miasta oraz Toruńskiej Agendy Kulturalnej (fot. Anna Jankowska)

Niesamowite widowisko łączące w sobie elementy muzyki, tańca oraz techniki po raz pierwszy w Polsce! W Toruniu wystąpili artyści z francuskiej grupy „Pipototal”. 

W drugi oraz trzeci dzień majówki na Placu Cyrkowym mieszkańcy Torunia mogli podziwiać spektakl plenerowy inspirowany światem snów i artystycznym potencjałem maszyn.

W centrum scenografii znajduje się stworzona z metalu Wielka Arka. „Basculoscopia” opowiada o losach mieszkańców ocalonych z rozpadu świata, którzy muszą utrzymać maszynę w idealnym stanie gotowym do działania. Z biegiem akcji maszyna budzi się do życia oraz staje się coraz bardziej mobilna i pełna niespodzianek. Głównym językiem narracji jest mowa ciał akrobatów połączona ze światłem i dźwiękiem. Widzowie dostają możliwość samodzielnej interpretacji widowiska.

Grupa cyrkowa „Pipototal” została założona w 1989 roku przez Philippe’a Geffroya, aktora, wynalazcę i konstruktora. Artyści tworzą przedstawienia uliczne, nawiązujące do twórczości Leonarda da Vinci.

Fot. Anna Jankowska


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także