Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Zobaczcie, jak jeżdżą toruńskie VIP-y [wideo]
Marcin Tokarz 11 kwietnia, 2015, 11:36 Kultura i rozrywka Męska końcówka
kadr5
„Jazdę z VIP-em” oglądać można na kanale Arpol TV w serwisie internetowym YouTube.

Gwiazdy ogólnopolskiego formatu z Torunia testują auta pod okiem kamer. Pierwszy odcinek videobloga „Jazda z VIP-em” z ich udziałem zagnieździł się już w sieci.

Pod tym dwuznacznym tytułem ruszyła najnowsza lokalna kampania promocyjna Seata organizowana przez Arpol Motor Company. Projekt z dystansem, nie tylko przemierzanym za kierownicą samochodu, ale przede wszystkim utrzymywanym w każdym elemencie jego konwencji. Dotychczas przekonał się o tym drużynowy mistrz świata juniorów, żużlowiec – Paweł Przedpełski oraz voice-boxer, malarz i półfinalista Must Be The Music – Tomasz Cebo. Następna w kolejce jest pierwsza wicemiss Polski – Agnieszka Wasilewska. Każdy z VIP-ów przekazuje widzom swoje wrażenia z jazdy, jednocześnie udzielając wywiadu. Komu? Mnie – osobie, która zna wszystkie smaczki związane z produkcją. Czas uchylić rąbka tajemnicy.

Za 10-minutowym filmem kryją się godziny ujęć niewykorzystanych i sytuacji nieuchwyconych, ale zapamiętanych przez członków ekipy nagraniowej. Była krew, wyścig spod świateł i kompletnie bezsensowna jazda w kółko po podwórzu Centrum Sztuki Współczesnej. Bez znajomości formuły programu brzmi to jak, skrócony do granic możliwości, przegląd hollywoodzkich produkcji.

„Jazda z VIP-em” to przełomowy na skalę naszego miasta sposób dotarcia do potencjalnego klienta marki Seat i nowość dla fanów znanych w całym kraju toruńskich gwiazd. Przebieg każdego odcinka programu wyznacza odbiór VIP-a z miejsca związanego z jego działalnością i oddanie mu kluczyków do jednego spośród modeli Seata dostępnych w ofercie Arpolu – autoryzowanego dealera tej marki. Wszystko po to, by gość honorowy zrelacjonował widzom swoje odczucia bezpośrednio z jazdy testowej, a przy okazji odpowiedział na pytania dotyczące jego kariery i nie tylko… Rozmowy te zawsze będą miały swobodny charakter, dlatego z ust VIP-ów spodziewajcie się usłyszeć myśli, jak dotąd nigdy jeszcze niewypowiedziane…

– Gwiazdy, biorące udział w programie, dobieramy z dbałością o różnorodność reprezentowanych przez nie dziedzin, chcąc dotrzeć do jak największego grona odbiorców – wskazuje Wojciech Bernasiak, odpowiedzialny za Dział Marketingu w Arpol Motor Company oraz pomysłodawca i menager „Jazdy z VIP-em”. – Idea tego projektu jest bardzo prosta, a jednak niewykorzystana w Toruniu przez nikogo przed nami. Który fan nie chciałby zobaczyć wywiadu ze swoim ulubieńcem przeprowadzonego podczas testu samochodu? Na pierwszy ogień zaprosiliśmy gwiazdę żużla – Pawła Przedpełskiego.

Nie ulega wątpliwości, że zawodnikowi KS Toruń, parającemu się na co dzień motosportem, musieliśmy przydzielić samochód o dzikim charakterze. Leon Cupra okazał się być strzałem w dziesiątkę. Paweł od razu poczuł z nim więź. Zamarzyło mu się nawet odwiedzić nim tor żużlowy na Motoarenie, ale przy mocy 280 KM flagowego modelu Seata mogło się to wiązać z opóźnieniami w realizacji wydarzeń zaplanowanych na tym obiekcie. Skoro nie mógł się sprawdzić na torze, potencjał silnika Cupry postanowił przetestować w spontanicznym wyścigu spod świateł ze swoim byłym trenerem. Brak ujęć z tej akcji aż wypala duszę. Miała miejsce tuż po zakończeniu nagrań, kiedy obiektywy kamer skierowane były akurat w przeciwną stronę…

Do mnie należał z kolei początek zdjęć. Zaraz po przyjściu VIP-a na plan okrutnie przeciąłem sobie palec. Jak na złość – nikt z obecnych nie miał chusteczek ani plastra, więc krwotok tamowałem powietrzem. Trwało to pół godziny. Presja nagrania ujęcia, na którym ściskam dłoń Pawła na powitanie, wcale nie pomagała. Przyznacie, że sytuacja należała raczej do mało komfortowych. Na szczęście młody żużlowiec był cierpliwy i wyrozumiały. Chyba po prostu marzył o przejażdżce Cuprą, bo jak już do niej doszło, non stop walczyłem z przeciążeniami w kabinie samochodu. Mimo iż Paweł miał wiele okazji do jeżdżenia autami nietuzinkowymi, syk 2-litrowego TSI z turbosprężarką zdobył jego serce.

– Ten dźwięk robi swoje – powtarzał bez końca, nie stroniąc od wyrazów dźwiękonaśladowczych.

Jego wyczyny za kółkiem Cupry, wypowiedzi na jej temat, jak również wielu innych zagadnień związanych mniej lub bardziej z motoryzacją, możecie zobaczyć w pierwszym odcinku „Jazdy z VIP-em” na kanale Arpol TV w serwisie internetowym YouTube.

W montażu jest już drugi epizod programu, którego gościem będzie Tomasz Cebo, voice-boxer, malarz i półfinalista Must Be The Music, niegdyś współwłaściciel klubu NRD. Jeden z najbardziej zwariowanych mieszkańców Torunia zasiadł za kierownicą Seata Ibizy. Nazwa modelu jednoznacznie kojarzyła mu się z imprezą i kolorowymi drinkami. Nastroju tego wywiadu nie da się jednak sprowadzić do wyłącznie rozrywkowego.

– Ale ci zrobię czarną jazdę kolego… – co rusz wygrażał mi Cebo, jednak do domów wróciliśmy w jednym kawałku.

Tomasz, jak zwykle, zaserwuje widzom potężną dawkę kreatywnego szaleństwa, ale również uzewnętrzni się, powie, co tak naprawdę leży mu na sercu. To człowiek nieprzewidywalny. Na próżno ustalaliśmy z nim wcześniej trasę przejazdu. Był niczym wolny elektron działający po swojemu, co tylko uatrakcyjniło zebrany materiał. Jak inaczej ocenić nagłe zboczenie z kursu i wykonanie kilku kółek wokół drzewek na podwórzu Centrum Sztuki Współczesnej? Z punktu widzenia montażysty – Marcina Jarosza – to materiał bezcenny, choć presja ograniczonego czasu postprodukcji jest nieubłagana, więc jego losu jeszcze nie znamy. Ze 140 GB filmu, licznych ujęć z zewnątrz i środka samochodu, musimy wybrać góra kilkanaście najcenniejszych minut, które przykują waszą uwagę. W przypadku Cebo ich selekcja jest jak decyzja między randką z Jessicą Albą i Angeliną Jolie, ale damy radę.

Skoro mowa o pięknościach, do udziału w trzecim odcinku „Jazdy z VIP-em” zaprosiliśmy pierwszą wicemiss Polski – Agnieszkę Wasilewską, która zaszczyci swoją obecnością wnętrze Leona FR. Ciekawe o ile wzrośnie po tym wartość tego modelu…


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także