Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Żona Roberta Lewandowskiego pokazała mieszkańcom Torunia, jak żyć zdrowo
Marcin Kalk 3 października, 2013, 13:26 Sport i rekreacja
Marcin Kalk
W niedzielę 29 września hale sportowe obiektu Mentor Sport wypełniał prawdziwy duch sportu

Około 30 różnych dyscyplin sportu zgromadzonych w jednym miejscu i czasie. Aktywny trening z żoną Roberta Lewandowskiego, a na koniec wspólna ślizgawka dla wszystkich. Tak właśnie wyglądał IV Festiwal Sportu i Zdrowia. Każdy, bez względu na zainteresowania sportowe – lub nawet ich brak – mógł znaleźć coś dla siebie.

W niedzielę 29 września hale sportowe obiektu Mentor Sport wypełniał prawdziwy duch sportu. Rodziny z dziećmi przybyły tłumnie, bo móc wziąć udział w tych dość niepowtarzalnych targach. Stoiska, na których prezentowały się toruńskie kluby sportowe, zachęcały do zapisów. Ich oferta okazała się dla mieszkańców bogatsza, niż przypuszczali.

Jesteśmy tu pierwszy raz – mówią rodzice Julki. – Córka zaczęła właśnie naukę w szkole podstawowej, ale chcieliśmy zainteresować ją czymś, czym mogłaby zająć się w czasie wolnym. Paleta wyboru jest tak szeroka, że Julka nie może się zdecydować.

I choć trudno w to uwierzyć, Festiwal Sportu i Zdrowia jest jedyną okazją, by kluby sportowe działające w Toruniu miały okazję zaprezentować swoją ofertę dzieciom i ich rodzicom. Pomysłodawczyni imprezy, wicemistrzyni świata w karate tradycyjnym Anna Kulczyńska nie ukrywa, że Festiwal jak dotąd spełnia swoje zadanie.

Pomysł był prosty: zgromadzić w jednym miejscu możliwie jak najwięcej dyscyplin sportu – tłumaczy. – Aktywność fizyczna dzieci i młodzieży w dobie komputera i internetu spada drastycznie, a same dzieci coraz rzadziej wyrażają chęć rozwoju pod kątem sportowym. My chcemy pokazać, że znalezienie pasji jest łatwiejsze, niż mogłoby się to wydawać.

Wystarczył krótki spacer po terenie hali festiwalowej, by odnaleźć interesującą propozycję. Największe zainteresowanie budziły pokazy podopiecznych Toruńskiego Klubu Karate Tradycyjnego KUMADE. Celnych rzutów piłką do kosza uczyła dzieci reprezentantka Polski w koszykówce, Patrycja Gulak-Lipka. Znanych sportowców można było znaleźć także w tłumie samych zainteresowanych. Swoje córki przyprowadził na Festiwal toruński tancerz, Artur Cieciórski.

Takie festiwale powinny być organizowane częściej – mówi Cieciórski. – Bez względu czy to karate, boks, sporty wodne czy drużynowe, powinna być możliwość wyboru – dodaje, przy czym przypomina, że w im młodszym wieku zaczynamy aktywność sportową, tym więcej możemy osiągnąć. – Jeśli obudzimy się po 20. czy 30. roku życia, to możemy wtedy jedynie pograć w szachy. Trening, w tym hartowanie ducha walki, należy zaczynać jak najszybciej.

Podobne zdanie na temat sportu mieli goście specjalni Festiwalu, Adrianna Palka i Anna Lewandowska, które wraz z dietetykiem Jackiem Kucharskim służyły zainteresowanym poradami na temat zdrowego stylu życia.

Dużą atrakcją dla chętnych był wspólny trening pod okiem Lewandowskiej i Palki, na co dzień realizujących wspólnie program ćwiczeń FriendStraining. Obie panie były mile zaskoczone zainteresowaniem, jakie wzbudziły przygotowane przez nie ćwiczenia.

– Widzimy, że w Polsce zaczyna się na to moda, a my chcemy być jej przekaźnikami. – mówi Lewandowska.

Przeczytaj rozmowę z Anną Lewandowską.

– Chcemy przekazać ludziom głównie pozytywną energię – dodaje Palka. – Zmotywować poprzez pokazanie, że same ćwiczymy i przy odpowiedniej systematyczności da się pogodzić sport z każdą inną sferą naszego życia.

W przyszłym roku Festiwal świętować będzie piątą rocznicę. Anna Kulczyńska już teraz zapowiada, że atrakcji i gości specjalnych nie zabraknie. – Chcemy, by z roku na rok impreza rozrastała się, a każdy mógł zawsze znaleźć coś dla siebie. Mam nadzieję, że wrzesień na stałe wpisze się w kalendarz każdego torunianina jako miesiąc, w którym odbywa się Festiwal Sportu i Zdrowia.

 


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także