Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Żużlowcy w tym sezonie sami wybiorą numery
Michał Ciechowski 13 stycznia, 2014, 12:53 Sport i rekreacja
uid_885b8b7fa704a29afc639ef8afa5c3551335093252173_width_800_play_0_pos_0_gs_0
O wyborze numeru, który pojawi się na plastronie, będą mogli decydować sami sportowcy (fot. oficjalna strona Unibax Toruń)

W sezonie 2014, żużlowcy startujący w IME na żużlu będą mogli sami wybierać numer, który pojawi się na ich plastronie. Do tej pory zawodnicy występowali z góry narzuconymi numerami. Pierwszym żużlowcem, który dokonał już wyboru „swojego” numeru startowego jest Rosjanin Emil Sajfutdinow, który zdecydował się na liczbę 89.

– Wybieranie numeru to interesująca sprawa dla każdego kibica i jest stałym elementem innych sportów motorowych – powiedział, cytowany na oficjalnej stronie cyklu mistrzostw Europy, przedstawiciel firmy One Sport Jan Konikiewicz. – Zainspirowało nas zarówno Moto GP jak i F1, gdzie także od nowego sezonu kierowcy będą mogli wybierać swoje szczęśliwe liczby na stałe. W żużlu jak dotąd było to niespotykane, ale już niebawem wszyscy dowiemy się, dlaczego akurat dany numer wybrali Nicki Pedersen, Grigorij Łaguta, Tomasz Gollob i Emil Sajfutdinow. Na kolejnych zawodników przyjdzie czas po eliminacjach, które wyłonią pozostałych uczestników tegorocznego cyklu”.

Zgodnie z decyzją organizatorów, żużlowcy mogą wybierać numery startowe od liczby 2. Celowo pominięto „jedynkę”, która w pierwszym turnieju tegorocznego cyklu zarezerwowana jest dla mistrza Europy 2013 Martina Vaculika. W kolejnych zawodach żółty plastron z numerem 1 założy lider klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Organizatorzy imprezy wybrali już miejsce pierwszego tegorocznego turnieju, w którym zawodnicy walczyć będą o miano najlepszego w Europie. Rywalizacja rozpocznie się 6 lipca w niemieckim Guestrow. Kolejne rundy zaplanowane są na 20 lipca, 9 sierpnia i 19 września, nie ustalono jednak ich lokalizacji.

Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także