Żużlowy sezon czas zacząć!

Chris Holder i Greg Hancock chcą udowodnić, że na toruńskiej Motoarenie nie ma na nich mocnych. (fot. Paweł Skraba)

Fani czarnego sportu z utęsknieniem czekali na ten moment. Poważne ściganie w roku 2018 zostanie zainaugurowane na toruńskiej Motoarenie, gdzie odbędą się pierwsze zawody z cyklu Speedway Best Pairs. 
 
Rywalizacja zespołów sponsorskich już trzeci sezon z rzędu będzie rozpoczynała się w grodzie Kopernika. Na nadchodzącą edycję złożą się trzy rundy – 24 marca w Toruniu, 20 kwietnia w Rzeszowie i 10 maja w niemieckim Landshut. W każdym z turniejów do walki o zwycięstwo stanie sześć zespołów, a w składzie każdego z nich znajdzie się trzech zawodników. Jednym z głównych faworytów do końcowego triumfu jest drużyna Fogo Power – zwycięzcy dwóch ostatnich edycji Speedway Best Pairs 

– Chcemy wygrać i obronić tytuł po raz drugi. Trzecie zwycięstwo z rzędu w Speedway Best 
Pairs byłoby czymś wielkim. To jest nasz cel – mówi Adam Goliński, menadżer Fogo Power. – W naszym składzie nastąpiło kilka zmian. Do zespołu powrócił Emil Sajfutdinow, który startował w naszych barwach w 2016 r. Nową twarzą będzie natomiast Jarosław Hampel, którego serdecznie witamy w naszym teamie. Trzeci reprezentant Fogo to Piotr Pawlicki, który był bardzo silnym punktem naszej ekipy w dwóch poprzednich latach. 

To właśnie Fogo w zeszłym roku okazało się najlepsze w zawodach rozgrywanych na 
Motoarenie, pokonując w finale Boll Team. Dla wielu toruńskich kibiców, którzy tego dnia przybyli na stadion przy ul. Pera Jonssona, sporym zawodem była nieobecność w decydującym biegu zespołu Monster Energy Speedway Team, składającego się wówczas tylko z zawodników Get Well Toruń – Grega Hancocka, Chrisa Holdera i Pawła Przedpełskiego. Do nadchodzących zmagań Monster dodatkowo postanowił zaangażować młodszego brata Chrisa Holdera, Jacka.  

– Wygraliśmy dwa turnieje Speedway Best 
Pairs z sześciu, ale do tej pory nie udało nam się zwyciężyć w klasyfikacji końcowej, a więc to jest nasz główny cel – mówi Greg Hancock. – Chris, Paweł i ja znamy się już dość dobrze i świetnie rozumiemy na torze, więc musimy wykorzystać to jako naszą przewagę. W dwóch pierwszych rundach postaramy się zdobyć wiele punktów i damy z siebie wszystko. Chris i ja nie wystąpimy w ostatniej rundzie, ale zastąpią nas Paweł i Jack. 

Oprócz
 wspomnianych wcześniej drużyn w cyklu Speedway Best Pairs 2018 wystąpią jeszcze: Ekantor.pl Team, Team Bauhaus i Trans MF Pro Race Team. Nazwa ostatniej drużyny sponsorskiej została ogłoszona po zamknięciu naszego wydania.  

Zawody na 
Motoarenie rozpoczną się o godz. 17.30. Bilety na żużlowe zmagania można nabywać za pomocą portalu eventim.pl oraz w salonach sieci Empik, Media Markt i Saturn, na terenie całego kraju. Więcej informacji o nadchodzącym cyklu można znaleźć na stronie internetowej speedwaypairs.com.