Zwycięskie otwarcie sezonu. Pacific niepokonany

Wśród wielu sukcesów, podwójnym triumfem Pacifiku zakończył się wyścig pań na dystansie 60 km (fot. nadesłane)

Zawodniczki i zawodnicy TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team udanie zainaugurowali sezon kolarski w Polsce, odnosząc zwycięstwa w kryterium ulicznym w Dzierżoniowie i klasyku Ślężański Mnich w Sobótce.

Po zgrupowaniach i startach kontrolnych we Włoszech, cykliści toruńskiego klubu wzięli udział w wyścigach inaugurujących sezon kolarski w Polsce.

Najpierw zawodniczki i zawodnicy TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team wystartowali w kryterium ulicznym w Dzierżoniowie – I rundzie Mistrzostw Polski w tej konkurencji. Tam panie miały do pokonania 20 rund po centrum Dzierżoniowa, łącznie pokonały 30 km. Od początku inicjatywę przejęły zawodniczki Pacifiku a przede wszystkim Monika Brzeźna, która wygrywała kolejne punktowane finisze, później zmianę koleżance klubowej dała Agnieszka Skalniak. Podopieczne Pawła Bentkowskiego niezagrożone wjechały na metę. Ostatecznie najwięcej punktów zdobyła i zwyciężyła Monika Brzeźna, a drugie miejsce zajęła Agnieszka Skalniak triumfując w kategorii juniorek. Warto wspomnieć, że trzecie miejsce w juniorkach zajęła nasza Zuzanna Skubaja.

W rywalizacji juniorów młodszych na dystansie 22 km (15 rund) bardzo dobrze zaprezentował się Piotr Klimkowski, który zajął drugie miejsce. Uciekał przez cały dystans, systematycznie punktując na finiszach i wygrywając nawet finisz z ucieczki. W końcowym rozrachunku, mimo takiej samej ilości punktów i wygrania końcowego finiszu, Klimkowskiego sklasyfikowano na drugim miejscu.  Zdecydowała o tym ilość wygranych tzw. „tłustych rund”.

W wyścigu elity mężczyzn Toruń również miał silne akcenty. Zwyciężył wychowanek TKK Pacific – Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice) i podobnie jak Monika Brzeźna, został liderem klasyfikacji Mistrzostw Polski w kryterium ulicznym.

Dzień po rywalizacji w kryterium przyszła pora na wyścig klasyczny – Ślężański Mnich w Sobótce. Tu ponownie ton rywalizacji nadali torunianie. Dobry przykład starszym kategoriom wiekowym dali młodzicy,  wygrywając dubletem.  Pierwsze miejsce na dystansie 34 km po finiszu z peletonu zajął Daniel Śliwka, a tuz za nim na mecie zameldował się  Adrian Marzec (obaj TKK Pacific Toruń). Trzecie miejsce zajął Jakub Byczkowski (Moto-Jelcz Laskowice).

Również podwójnym sukcesem Pacifiku zakończył się wyścig pań na dystansie 60 km.  „Solo” na metę wjechała Monika Brzeźna, a chwilę później finiszowała jej starsza siostra Paulina Brzeźna-Bentkowska (obie TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team). Trzecie miejsce zajęła Łucja Pietrzak (LKS Atom Dzierżoniów). Jako piąta minęła linię mety Agnieszka Skalniak (TKK Pacific). Brązowa medalistka mistrzostw świata z Ponferrady triumfowała w kategorii juniorek, a na czwartym miejscu sklasyfikowano jej koleżankę Zuzannę Skubaję. Zdobycze toruńskiego klubu w Sobótce uzupełnia trzecia lokata Damiana Mądrzejewskiego w wyścigu juniorów młodszych.

– To była dla nas bardzo udana inauguracja sezon u kolarskiego w Polsce – podsumowuje pierwsze w tym roku zmagania Leszek Szyszkowski, dyrektor sportowy TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team. – Byliśmy widoczni i wygrywaliśmy zarówno w Dzierżoniowie jak i w Sobótce. Szczególnie cieszą mnie rezultaty osiągnięte w Ślężańskim Mnichu – wyścigu, którego organizację przejął Lang Team – a nasze sukcesy zostały dostrzeżone przez fachowców. Nasz żeński team nie tylko pięknie wygląda podczas prezentacji, ale także w akcji i następnie na podium.

Tomasz Marczyński, były kolarz Pacificu, obecnie zawodnik Torku Sekerspor, wygrał klasyfikację generalną 10-etaopwego wyścigu UCI –  Tour du Maroc (Dookoła Maroka), wcześniej triumfując w 3 etapach.

Filmik z finiszowych okrążeń:

https://www.facebook.com/naszosiepl