Zwycięstwo „Twardych Pierników”! [zdjęcia]

Następne spotkanie ligowe Polski Cukier rozegra 30 listopada, we własnej hali, przeciwko Siarce Tarnobrzeg. (fot. Łukasz Piecyk)

Polski Cukier Toruń pokonał Polpharme Starogard Gdański 76:55 w meczu 8 kolejki o mistrzostwo Tauron Basket Ligi.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Pod koniec pierwszej kwarty to torunianie prezentowali się jednak odrobinę lepiej i uzyskali prowadzenie 21:15. Goście nie zamierzali dać uciec „Twardym” i ruszyli w ambitną pogoń. Ambitną, a przede wszystkim skuteczną, gdyż wpierw udało im się doprowadzić do wyniku 31:30, a po trójce Dee wyjść na prowadzenie (31:33). Druga kwarta ostatecznie zakończyła się wynikiem 39:39. Kolejna część spotkania zapowiadała się bardzo ciekawie.

Trzecią odsłonę zdecydowali lepiej rozpoczęli goście, którzy grali bardzo dobrze w defensywie a dodatkowo kończyli swoje akcje i wyszli na pięciopunktowe prowadzenie (39:44). Gospodarze potrafili jednak bardzo szybko się zebrać i rozpoczęli koncertową grę rzucając piętnaście punktów, a tracąc przy tym tylko dwa (54:46). Polpharme było stać na jeszcze mały zryw i trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 58:53. Czwarta kwarta dała jednak odpowiedź na to, która z drużyn była dzisiaj lepsza. Zawodnikom Polskiego Cukru wychodziło praktycznie wszystko, a goście z Starogardu nie potrafili przełamać defensywy „Twardych”. Ostatnią kwartę torunianie wygrali 18:2 a całe spotkanie 76:55.

Spotkanie poprzedziło podpisanie umowy między drużyną a Bankiem Spółdzielczym w Toruniu.

Polski Cukier Toruń – Polpharma Starogard Gdański 76:55 (21:15; 18:24; 19:14; 18:2)